Taş Mektep'e Davetlisiniz

alendronat glemt

alendronat teva alendronat bivirkninger alendronat stada

Şirince Taş Mektep-Tanzimat’tan Cumhuriyet’e Eğitim Tarihi Müzesiaçıldı.

Sengel Group, 1996’dan bu yana Artemis Restaurant & Şarapeviolarak hizmet verdiği tarihi okul binasında, Şirince-Taş Mektep Müzesi’ni kurarak, Şirince’ye yeni bir ziyaret yeri kazandırmıştır. Haftanın tüm günleri ziyarete açık olan müzede, hem Tanzimat’tan Cumhuriyet’e kadar Osmanlı Devleti’nin eğitimdeki yenileşme gayretlerini, hem de Cumhuriyet döneminin zorluklar içerisinde sürdürülmeye çalışılan idealist eğitiminin izlerini objeler, belgeler ve fotoğraflarda bulacaksınız.

Birbirinden ilginç objelerin, belgelerin ve fotoğrafların sergilendiği müze, ziyaretçileri eğitim tarihimizle buluşturuyor. Ayrıca Şirince ve çevresinin tarihi ve kültürü ile ilgili çok detaylı bilgileri de bulacağınız müze, siz ziyaretçilerini bekliyor.

Müzede, çok ilginç objelerin yanı sıra sergilenmekte olan Osmanlıca belgeler de büyük ilgi görmektedir. Ayasuluğ (Selçuk) ve Şirince ile ilgili bu belgeler dilimize çevrilerek orijinalleri ile birlikte sergilenmektedir.

Bünyenizde yapılacak ŞİRİNCE gezilerinde görmeden gitmemeniz gereken TAŞ MEKTEP ‘e sizleri davet ediyoruz.

Not ;Şirince gezilerinde size yardımcı olabileceğimiz öğle yemeği ve konaklama seçenekleri için lütfen bizimle iletişim kurunuz. İletişim Tel : 0232 898 32 40

En Son Haberler